صفحه نخست » یو پی اس آنلاین چیست؟
  • شهریور ۱۱, ۱۳۹۷

یو پی اس آنلاین چیست؟

یو پی اس آنلاین

سیستم های یو پی اس به صورت کلی به سه نوع یوپی اس های آنلاین، آفلاین و اینتراکتیو دسته بندی می شوند. هر کدام از این ها با توجه به ویژگی هایی که دارند، مزایای ویژه ای را نیز شامل می شوند. بر اساس همین کارایی ها و مزایا در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. اما این که یو پی اس آنلاین چیست و چه مزایایی دارد؟ موضوعی است که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم، با ما همراه شوید.
کاربرد و تعریف یو پی اس آنلاین چیست؟
این نوع دستگاه ups به صورت همیشگی و دائم ولتاژ dc از برق را برای شارژر تهیه می کند. . لازم به ذکر است که این نوع برقdc بایستی دارای رنجی مناسب برای شارژ باتری ها جهت تهیه برق مناسب باشد.
هم چنین جالب است بدانید که اینورتر ها نیز دارای رنج و رتبه هستند ، زیرا بایستی برق مناسب برای بارها به هنگام کارکرد عادی و در زمان های قطعی برق BACK UP TIME را تهیه کنند.
یو پی اس آنلاین
مزایای استفاده از یو پی اس آنلاین چیست؟
از بارزترین و مهم ترین مزیت به کارگیری یو پی اس آنلاین می توان به این مورد اشاره داشت که هیچ توقفی به هنگام انتقال از حالت نرمال به حالت استفاده از باتری پیش نمی آید.
در رابطه با سوئیچ های استاتیکی نیز در زمانی که اشکال در منبع یا در حالت اضافه بار باشند، عمل می کنند. انتخاب کلیدهای استاتیکی بر اساس نیاز صورت می گیرد.
وجود سه مدل در این توپولوژی که عبارتند از؛
• مدل نرمال : Normal mode
• مدل حالت ذخیره انرژی (ذخیره در باتری)
• مدل بای پس Baypass mode
نحوه کارکرد حالت نرمال در یو پی اس آنلاین
در نوع و حالت نرمال برق برای بار های موجود توسط برق شهر و به وسیله اینورتر تهیه و تامین می گردد. هم چنین رکتیفایر (شارژر) نیز برق باتری ها نیز که ولتاژ dc هست را تهیه می کند.
در نوع یو پی اس آنلاین دابل کانورژن رکتیفایر و اینورتر در عمل تبدیل ولتاژ از جریان dcبه acو dc را مورد انجام قرار می دهد.
اهمیت و حساسیت اینورتر در یو پی اس آنلاین

اینورتر از جمله مهم ترین قسمت های یو پی اس آنلاین به شمار می رود و به همین گران قیمت ترین بخش این دستگاه نیز نامیده می شود.
در حالت نرمال یوپی اس به صورت عادی کار می کند. هم چنین در یوپی اس های تک فاز برق ورودی این یو پی اس ها از نوع برق شهری ۲۲۰ ولتی است. در نهایت نیز خروجی این upsها همان ۲۲۰ ولت AC بدون نوسان و نویز خواهد بود. علاوه بر این ها بار مصرفی مناسبی برای این نوع یو پی اس ها در نظر گرفته می شود.
بر اساس موارد گفته شده یو پی اس آنلاین برای تمامی مصارف عادی و مصارف خاص گزینه مناسبی محسوب می شود. علاوه بر احتمال این که راندمان و مصرف باتری کمی بیش تر باشد نیز وجود دارد .اما به طورکلی قیمت این دست از یو پی اس ها بسیار مناسب و با صرفه است. جهت کسب اطلاعات بیش تر با تیم فروش ایران یو پی اس تماس بگیرید.

برچسب ها :

آخرین محصولات  

دیدگاه خود را وارد کنید

No Comments