صفحه نخست » یو پی اس آفلاین چیست؟
  • شهریور ۱۱, ۱۳۹۷

یو پی اس آفلاین چیست؟

یو پی اس آفلاین

یو پی اس به عنوان یک دستگاه که منبع تغذیه بدون وقفه نامیده می شود از قطعات مختلفی تشکیل شده است. این قطعه ها شامل قطعاتی به حالت جامد می شود که در بین بار و منبع برق ورودی وصل شده است مهم ترین مزیت استفاده از یوپی اس نیز جلوگیری از قطعی برق و اختلالات رایج برق شهر هست. اما با توجه به تکنولوژی روز روند ساخت و طراحی یو پی اس نیز پیشرفت بسیاری کرده و ما امروزه شاهد انواع مختلفی از این دستگاه برای صنایع و کاربردهای گوناگون هستیم. در این مقاله قصد داریم شما را با یو پی اس آفلاین ( OFF LINE) آشنا کنیم، با ما همراه باشید.
انواع مدل یو پی اس جهت استفاده
به صورت کلی مدل طراحی و ساخت یو پی اس ها به سه مدل یوپی اس آنلاین، اینتر اکتیو و یو پی اس آفلاین دسته بندی می شود. اما به طور کلی همه این مدل ها دارای یک سری ویژگی های مشترکی نیز هستند. از جمله این موارد می توان به مشترکات زیر اشاره کرد که عبارتند از؛
• همه یوپی اس ها باتری دارند.
• انرژی را در باتری یو پی اس ذخیره سازی می کنند.
• تبدیل کردن انرژی باتری به جریان متناوبAC پس از قطعی برق شهری
• همه UPS ها دارای شارژر باتری و مدار اینورتر هستند
• تمامی مدل ها دارای سیستم BYPASS هستند.
منظور از یو پی اس آفلاین چیست؟
در یو پی اس آفلاین تمامی بارهای حساس از مسیر BYPASS انرژی خود را دریافت می کنند. هم چنین در صورتی که تغذیه مسیر Bypass دچار قطعی گردد یا به هر دلیلی ولتاژ آن خارج از محدوده قابل قبول و مجاز قرار گرفته شود، اینورتر به کار برده می شود.

تفاوت یو پی اس آلاین و آفلاین

تفاوت یو پی اس آلاین و آفلاین


نکته!
در طول کارکرد عادی دستگاه هر نوع اختلالی که در محدوده قابل قبول ولتاژ bypass رخ دهد به بار انتقال داده می شود.
اما بیان این مورد نیز ضروری است که بیش تر مدل های یو پی اس آفلاین در مسیر bypass خود تا حدی از افزایش زیاد و ناگهانی ولتاژ جلوگیری به عمل می آورند. علاوه بر این ها در مسیر bypass فیلترهای RF فرکانس رادیویی وجود دارد.
نحوه کارکرد شارژر باتری در یو پی اس آفلاین
در زمان ها و شرایط عادی کارکرد شارژر باتری به طور مداوم است تا بتواند باتری ها را به طور کامل آماده نگه دارد. هم چنین برای افزایش راندمان کلی دستگاه ، اینورتر خاموش می ماند. چنان چه در قسمت های کنترل الکترونیکی برای عملکرد سریع اینورتر همواره اکتیو هستند.
اینورتر چه زمانی شروع به کار می کند؟
زمانی که ولتاژ bypass از حداقل مجاز خود پایین تر برود، اینورتر سریع شروع به کار می کند. به همین ترتیب بار توسط سوئیچ استاتیک یا همان رله خروجی به اینورتر انتقال داده می شود. هم چنین بر اساس این که مراحل انتقال با بعد از قطع ولتاژ bypass شروع می گردد، وقفه ای اجتناب ناپذیر در تامین انرژی بار رخ می دهد. این وقفه در حدود ۲ الی ۱۰ میلی ثانیه است.
نکته!
لازم به گفتن است که بیش تر بارها به صورت مطلوب و بدون این که متحمل اثرات مضری شوند، این مدت زمان را می گذارند. در نهایت نیز با عادی شدن وضعیت برق شهر دوباره به مسیرbypass انتقال داده می شود.
جهت کسب اطلاعات بیش تر با کارشناسان فروش ایران یو پی اس تماس بگیرید.

برچسب ها :

تماس با ایران یو پی اس

شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با استفاده از لینک زیر ،سوالات خود را درباره یو پی اس از کارشناسان این مجموعه پرسیده تا بتوانید خرید مناسب و نسبت به آنچه نیاز دارید انجام دهید.

آخرین محصولات