صفحه نخست » یوپی اس لاین اینتراکتیو چیست + دیاگرام
  • شهریور ۱۱, ۱۳۹۷

یوپی اس لاین اینتراکتیو چیست + دیاگرام

یو پی اس لاین اینتراکتیو

یوپی اس لاین اینتراکتیو چیست؟
از معروف ترین انواع یو پی اس که مورد استفاده فراوان قرار می گیرد، یو پی اس لاین اینتراکتیو (line_ interactive) است. از مشخصات اصلی این چنین ups هایی می توان به این اشاره کرد که دستگاه دو مبدل دو طرفه دارد این دو طرفه بودن هم نقش اینورتر و هم نقش شارژر را ایفا می کند. هم چنین موج ولتاژ در زمان کار کردن باتری به شکل سینوسی است. در این مقاله از ایران یو پی اس با لاین اینتراکتیو بیش تر آشنا می شوید، با ما همراه باشید.
مشخصات یو پی اس لاین اینتراکتیو
طراحی یو پی اس لاین اینتراکتیو نسبت به سایر مدل های standby متفاوت است. این به شکلی است که شارژر باتری مستقل، اینورتر و سوئیچ تبدیل منبع انرژی به کلی با ترکیبی از یک اینورتر و کانورتر جایگزین گردیده است. لازم به ذکر است که هر دوی این ها باتری را شارژ کرده و انرژی اش را به جریان AC جهت خروجی UPS در مواقع لازم تبدیل می کنند.
نکته!
به هنگام فعال بودن برق شهر کانورتر و اینورتر باتری را شارژ می کنند و در زمان قطع کردن برق شهر این مجموعه به عنوان رزرو ایفای نقش می کنند.
نمودار یو پی اس لاین اینتراکتیو
نقاط قوت LINE_ INTERACTIVE
از ویژگی های برتر این قبیل یوپی اس ها می توان به این مسئله پرداخت که کانورتر و اینورتر همیشه وصل به خروجی هستند و بدین صورت انرژی تجهیزات مربوط را تامین می کنند.
هم چنین این طراحی در برابر قطع انرژی منبع اصلی واکنش و عکس العمل سریع تری در مقایسه با مدل STAND BY از خود نشان می دهد.
لاین اینتراکتیو طرحی پیشرفته به شمار می رود که در جامعه امروزی با پیشرفت تکنولوژی و حذف تاخیر انتقال و بر اساس بازه بسیار زیاد بهترین جایگزین برای یوپی اس آنلاین تا توان ۱۰ کیلو ولت آمپر یو پی اس تک فاز و ۳۰ کیلو ولت آمپر یوپی اس سه فاز است.
نحوه کارکرد اینورتر و کانورتر در یو پی اس لاین اینتراکتیو
به طور کلی اینورتر و کانورتر به وسیله یک مدار به یکدیگر مربوط می شوند و موجب فیلتر پارازیت های برق می شوند در این بین ولتاژ های کوتاه مدت و نوک تیز SPIKE را تعدیل کرده و انرژی خروجی را تنظیم می نمایند. علاوه بر این ها انرژی اضافه ای را در زمان کم شدن جریان فراهم کرده و ولتاژ های اضافی گذرا در خروجی را کوتاه می نمایند
می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با قیمت یو پی اس و خرید آن با تیم فروش ما تماس بگیرید.

برچسب ها :

آخرین محصولات  

دیدگاه خود را وارد کنید

No Comments