صفحه نخست » کارت SNMP چیست و چه کاربردی دارد؟
  • مرداد ۱۸, ۱۳۹۷

کارت SNMP چیست و چه کاربردی دارد؟

کارت SNMP

کارت SNMP مخفف عبارت انگلیسی Simple Network Management protocol است. معنای این عبارت نیز پروتکل مدیریت تجهیزات شبکه بوده و به یو پی اس متصل می شود . در این مقاله از ایران یو پی اس سعی داریم شما را با کارت SNMP ( اس ان ام پی ) بیش تر آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

کاربرد کارت SNMP چیست؟

زمانی که کارت اس ان ام پی به یو پی اس متصل گردد می توان مستقیم یو پی اس را به شبکه کامپیوتری وصل کرد . هم چنین در صورت وجود اتصال به اینترنت و وای فای می توان دستگاه UPS خود را از راه دور کنترل کرد. باید توجه داشت که کارت های SNMP توانایی دریافت اطلاعات با پروتکل های متفاوت را نیز دارا هستند و بر این اساس می توانند با یو پی اس های متفاوت و متنوعی ارتباط برقرار کنند.


بیشتر بخوانید : یو پی اس چیست؟


از سایر کاربردهای کارت SNMP می توان به نمایش اطلاعات مربوط به ورودی و خروجی UPS در رابطه با میزان مصرف، جریان فرکانس میزان شارژ باتری ها و…  اشاره داشت که بسیار مهم و دارای اهمیت زیادی است.

اما ویژگی متمایز کارت SNMP ارسال دستور Shut down یا راه اندازی مجدد یو پی اس از راه دور هست.

 قابلیت تنظیم پارامترهای یو پی اس

برخی از یو پی اس ها این امکان را به کاربران می دهند که بتوان ولتاژ خروجی ، ولتاژ باتری و ولتاژ مسیر را به شکل نرم افزاری و توسط پنل جلوی یوپی اس تنظیم کرد. هم چنین در اغلب یوپی اس ها می توان این تنظیمات را به وسیله پتاسیومتر و از روی بردهای کنترولر و یا به شکل سخت افزاری با تعویض یک سری قطعات انجام داد.

نکته!

 در صورت انجام مورد دوم بهتر است از کارشناسان و متخصصان این امر کمک گرفته شود.

جهت کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با فروش کارت SNMP و نوع کارکرد آن می توانید با کارشناسان فروش ایران یوپی اس تماس بگیرید.

تصاویر بیشتر برای کارت SNMP

 

کارت SNMP

کارت SNMP چیست

کارت SNMP

کارت اس ان ام پی برای یو پی اس

 

برچسب ها :

    آخرین محصولات  

    دیدگاه خود را وارد کنید

    No Comments