صفحه نخست » نکات مهم در ارتباط با محل نصب یو پی اس
 • مرداد ۵, ۱۳۹۷

نکات مهم در ارتباط با محل نصب یو پی اس

باتری یو پی اس

به هنگام نصب هر وسیله و تجهیزاتی نیاز به رعایت یک سری اصول و نکات به خصوص است که دستگاه های یو پی اس نیز از این امر جدا نیستند و باید به  نکات مهم در رابطه با نصب یو پی اس توجه خاصی شود. با ایران یو پی اس همراه شوید و تمامی موارد و مسائل مربوط به نصب را بیاموزید.

مهم ترین نکات به هنگام نصب یو پی اس کدامند؟

 1. انتخاب محل نصب ups

برای انتخاب محل نصب یو پی اس بایستی به تمیزی و بدون گرد و غبار بودن محیط توجه فراوانی کنید. این نکته در کارکرد UPS بسیار مهم و تاثیر گذار است. تمامی کانکتورهای الکتریکی ، ادوات الکترومکانیکی مانند کلیدهای گردان و فن همگی نسبت به گرد و غبار حساس هستند. به همین خاطر محل نصب یو پی اس باید فاقد گرد و غبار باشد.

توجه!

اگر گرد و غبار روی ادوات قدرت بشیند موجب کاهش تبادل حرارتی شده و در نتیجه طول عمر UPS را کم می کند.

تمامی موارد نوشته شده در این مطلب از جمله با اهمیت ترین نکات در ارتباط با محل نصب یو پی اس به شمار می روند و باید مورد توجه بیش تری قرار گیرند.

نصب یو پی اس

 1. قرار گیری مناسب یو پی اس

برای این که یو پی اس خریداری شده تان در امان بماند باید آن را از خطرات سقوط های احتمالی حفظ کنید به همین خاطر توصیه می شود که محل نصب کاملا افقی باشد و هم چنین از استحکام مکانیک محل نصب یو پی اس (ups) اطمینان کافی داشته باشید.


بیشتر بخوانید : نحوه انتخاب یو پی اس مناسب


 1. قرار ندادن اشیا بر روی یو پی اس

پس از نصب یو پی اس در مکان دلخواه خود از قرار دادن هر نوع اشیا یا وسیله ای بر روی آن پرهیز کنید. با قرار گیری اشیا یا وسایل اضافی بر روی یو پی اس تبادل حرارتی بین ups و محیط کاهش پیدا می کند و در نتیجه طول عمر باتری یو پی اس شما کم می شود.  حتی ممکن است دستگاه یو پی اس بسوزد

 1. از افراد متخصص برای نصب یو پی اس کمک بگیرید!

از نکات مهم در ارتباط با محل نصب یو پی اس (UPS) می توان سیم کشی دستگاه های مصرف کننده با کمک افراد متخصص.و جدا بودن آن برای هر یو پی اس اشاره کرد. علت کم و زیاد بودن ولتاژ برق شهر و حساسیت بالای دستگاه ups این مسئه اهمیت دو چندانی پیدا می کند.

توجه!

از .وصل پرینتر لیزری و سوزنی ، کولر گازی، دستگاه پول شمار جارو برقی مهتابی سماور و تمامی دستگاه های دارای مصرف بالا  به خروجی یو پی اس پرهیز کنید. عدم توجه به این نکته به هنگام نصب موجب خرابی سیستم  یو پی اس خواهد شد.

 1. تعبیه سوراخ های برای تهویه هوا

بایستی در اطراف دستگاه  یو پی اس خود برای تهویه هوا سوراخ هایی را مد نظر قرار دهید. به همین خاطر لازم است حداقل فاصله ادوات مجاور برای دستگاه های KVA 5 در حدود ۲۰ سانتی متر ، دستگاه های  KAV 5 -15 در حدود ۴۰ سانتی متر و برای دستگاه های بزرگ تر ۸۰ سانتی متر باشد.

نصب باتری یو پی اس

 

 1. عدم رطوبت در محل نصب یو پی اس

از ویژگی های محل نصب یو پی اس خشک بودن آن مکان و عدم وجود احتمالی مایعات در محیط است.

توجه!

چنانچه مجبور به نصب یو پی اس در در مکان های دارای رطوبت انتقالی زمین شدید مثلا مناطق جنوبی و شمالی ایران  بهتر است محل نصب دارای ارتفاع حداقلی سی سانتی متری از زمین باشد.

 1. دمای مناسب برای نگه داری باتری یو پی اس

به طور کلی UPS باید در محیط های با دمای کم تر از چهل درجه سانتی گراد و با تری ها در دمای سی درجه سانتی گراد باشند. عدم توجه به این موضوع عمر باتری یو پی اس شما را کاهش می دهد.


بیشتر بخوانید : یوپی اس چیست؟


 1. دقت در نظافت دستگاه UPS

زمانی که می خواهید یو پی اس را تمیز کنید به کلید های روشن ،خاموش تست و … توجه کنید تا از حالت عادی خارج نگردند.

 1. تعمیر یو پی اس کار هر کس نیست.

به دلیل وجود ولتاژهای مختلف مضر و خطرناک  برای انسان در داخل یو پی اس  از باز کردن درب آن جلوگیری کنید. و در صورت نیاز به تعمیر آن را به افراد فنی در این زمینه بسپارید.

 1. درب یو پی اس

به فیوز و کلیدهای داخل تابلوی UPS دست نزنید و همواره درب تابلوی یو پی اس را بسته نگه دارید

امیدواریم با رعایت نکات مهم در رابطه با محل نصب یو پی اس سال های سال از دستگاه خود به خوبی استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیش تر با ایران یو پی اس تماس بگیرید.

 

برچسب ها :

آخرین محصولات  

دیدگاه خود را وارد کنید

No Comments