صفحه نخست » چگونه یو پی اس مناسب برای کار را انتخاب کنم؟
  • مرداد ۵, ۱۳۹۷

چگونه یو پی اس مناسب برای کار را انتخاب کنم؟

یوپی اس مناسب

همیشه پیش از خرید و انتخاب هر وسیله ای یک سری پارامترهای خا ص هستند که بایستی مورد توجه قرار گیرند . انتخاب یو پی اس نیز از این امر جدا نیست و باید به نکات مختلفی در هنگام خرید آن توجه شود. با این مقاله ایران یو پی اس همراه شده و چگونگی انتخاب یو پی اس مناسب برای کار را فرا بگیرید.

 

معیارهای انتخاب یو پی اس مناسب چیست؟

  • زمان سوئیچ

هدف از کاربرد یو پی اس حفظ اطلاعات و داده های مهم کامپیوتری خود است. به همین دلیل اگر فاصله زمانی بین سوئیچ  از برق شهر به باتری و برعکس آن در مدت زمان طولانی انجام گیرد، ممکن است سیستم کامپیوتری شما ری ست گردد و اطلاعاتتان از بین برود.

  • THD یا به عبارت کامل تر  Total Harmonic Distortion

در  زمان سوئیچینگ بارها از منابع تغذیه استفاده می کنند و به علت  به وجود آمدن هارمونیک  در شبکه موجب داغی  سیم نول و به دنبال آن بروز گرما  در سیستم برق می گردند. پس به همین خاطر توصیه می شود در جاهایی که تعداد منابع تغذیه سوئیچینگ  زیاد است از یو پی اس استفاده گردد. استفاده از یو پی اس موجب پایین شدن THD جریان ورودی می شود.

توجه!

قابل ذکر است که در مکان هایی که ژنراتور  وجود دارد نیز باید از یو پی اس با  THD پایین استفاده کرد.

یو پی اس

  • مدت زمان پشتیبانی

زمان لازم  جهت پشتیبانی از باتری به هنگام قطعی برق شهر به آمپر ساعت باتری بستگی دارد، به  طوری که بر اساس کاهش یا افزایش آمپر ساعت باتری نیز کم و زیاد می شود.

توجه!

توجه داشته باشید که یو پی اس مناسب و کارا بایستی بتواند باتری را در حداقل زمان ممکن در حدود چهار الی هشت ساعت شارژ کند. هم چنین لازم به ذکر است که  در برخی ups  ها محدودیت جریان شارژ وجود دارد.

  • نویز شنیداری

در زمان استفاده از یو پی اس و به عبارتی زمان روشن بودن دستگاه فن یا ترانس نویزی را تولید می کنند که بایستی برای مصارف مکان هایی مانند بیمارستان ها و ادارات مورد توجه بیش تری قرار گیرد.

  • سایز و وزن یو پی اس مناسب

وزن و سایز ups  با توجه به نوع کاربرد آن در مکان های مختلف متفاوت است.

  • میزان استحکام و قابلیت اطمینان در ups

از مهم ترین نکات در ارتباط با انتخاب یو پی اس بررسی میزان استحکام و قابلیت آن در برابر شرایط آب و هوایی سخت و بحرانی یعنی اضافه بار های لحظه ای است.

انتخاب یو پی اس

  • نوع تکنولوژی ساخت و شکل موج خروجی

توجه داشته باشید در صورتی که منابع تغذیه دستگاه های مورد کاربرد  بسیار حساس باشند و هیچ نوع نویزی نباید به آن ها وارد گردد و هم چنین شکل موج خروجی له صورت سینوسی کامل و بدون هیچ نوع قطعی و وابستگی به ولتاژ ورودی باشد ، بهتر است از یو پی اس آنلاین استفاده گردد. و در صورت ورود نویز یا تغییر شکل موج خروجی سیستم از  درجه اهمیت کمی برخوردار است و باید از یو پی اس نوع line_ interactive استفاده شود.

توجه!

به هنگام تعیین و انتخاب تکنولوژی مورد نظر به موضوع نوسانات برق شهر نیز توجه گردد.

روش های مهم در انتخاب توان نامی برای ups کدامند؟

  1. در ابتدا توان مصرفی تک تک دستگاه ها را بر اساس وات محاسبه می کنیم و همه آن ها را با یک دیگر جمع و بر ضریب توان خروجی یو پی اس تقسیم می کنیم تا توان یو پی اس بر اساس ولت آمپر را پیدا کنیم .
  2. در این روش نیز جریان مصرفی تمامی دستگاه را محاسبه می کنیم و درعدد ۲۲۰ ضرب می کنیم تا توان یو پی اس پیدا شود.

هم چنین توصیه می گردد که مقدار بار متصل به یو پی اس هفتاد درصد از توان خروجی ups باشد تا در بارهای لحظه ای و کلید زنی که جریان لحظه ای دارند فشار کمی به یو پی اس وارد گردد.

تمامی موارد گفته شده از مهم ترین نکات به هنگام خرید و انتخاب یو پی اس مناسب هستند. برای آشنایی بیش تر با انواع کاربرد ups نیز می توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید. هم چنین شما مشتریان گرامی برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید با تیم ایران یو پی اس تماس حاصل فرمائید.

برچسب ها :

آخرین محصولات