صفحه نخست » محاسبه ظرفیت یو پی اس
  • آبان ۱۳, ۱۳۹۷

محاسبه ظرفیت یو پی اس

محاسبه ظرفیت یو پی اس

دستگاه های یو پی اس هر کدام به مقدار مشخصی توانایی پشتیبانی بار را دارند، به همین خاطر بهتر است پیش از خرید یو پی اس با نحوه محاسبه ظرفیت آن آشنا شویم. ما در این مقاله از ایران یو پی اس به این موضوع پرداخته ایم. به طور کلی دو حد تعریف شده برای یو پی اس وجود دارد که یکی حداکثر توان واقعی مشخصه بار بر حسب وات و دیگری حداکثر توان ظاهری مشخصه بار بر حسب ولت _ آمپر است.

اما با چه روشی می توان یو پی اس مورد نیاز و مناسب را انتخاب کرد؟

همان طور که اشاره کردیم اصلی ترین مسئله در زمان خرید و فروش یو پی اس محاسبه ظرفیت یو پی اس و آمپر باتری آن است.  به همین دلیل جهت داشتن انتخاب درست بایستی در ابتدا توان تجهیزات موجود را محاسبه کنیم.  سپس بر همین اساس توصیه می شود اقدام به خرید ups با توان بالاتر شود.

بیشتر بدانید: عیب یابی و تست باتری  یو پی اس

مثالی برای محاسبه ظرفیت یو پی اس

برای مثال چنان  چه قصد خرید یو پی اس برای یک اداره را دارید در ابتدا توان سیستم های کامپیوتری را محاسبه کنید. مثلا اگر اداره ای دارای شش کامپیوتر باشد و توان هر کدام از این کامپیوترها ۲۵۰ وات در نظر گرفته شود، توان کلی کامپیوترها ۱۵۰۰ وات خواهد شد. یو پی اس مناسب برای این کار نیز بایستی دارای توان ۳۰ درصد بالاتر از این مقدار باشد که در واقع چیزی در حدود ۱۹۵۰ وات می گردد.

بنابراین با توجه به ضریب توان یو پی اس و این موضوع که در بازار توان ups با توان ظاهری آن و بر اساس kva مطرح می شود. دستگاه مناسب برای این اداره KVA3 خواهد بود.

محاسبه ظرفیت یو پی اس

فرمول مربوط به قابلیت تامین برق در یو پی اس

در بیش تر مواقع دستگاه های ups بازده بالای ۹۵ درصد دارند. هم چنین با توجه به میزان توان مصرف کننده و باتری یو پی اس می توانند تا مدت زمان معلومی برق خروجی مورد نیاز را تامین کنند.

بیشتر بدانید: یو پی اس برای دوربین مداربسته و دزدگیر 

فرمول مربوط به این مسئله به شرح زیر است:

 

برای درک بیش تر این موضوع مثال زیر را بخوانید.

یک دستگاه یوپی اس با دارا بودن دو باتری ۱۲ ولت و ۵۵ آمپر ساعت و با تغذیه یک  کامپیوتر ۳۰۰ وات می تواند سیستم کامپیوتر را بیش از ۳٫۳ ساعت روشن نگه دارد.

هم چنین همین دستگاه ups این قابلیت را دارد که ۱۶ لامپ مهتابی ۶۰ وات را برای یک ساعت روشن نگه دارد.

برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیش تر در رابطه با محاسبه توان و ظرفیت یو پی اس بهتر است با تیم فنی ایران یو پی اس تماس بگیرید.

برچسب ها :

آخرین محصولات  

دیدگاه خود را وارد کنید

No Comments