صفحه نخست » طول عمر یو پی اس
  • آبان ۱۶, ۱۳۹۷

طول عمر یو پی اس

طول عمر یو پی اس

طول عمر یو پی اس یکی از پارامترهای اصلی خرید آن است که بایستی به هنگام خرید و هم چنین استفاده مورد توجه قرار گیرد. باتری یو پی اس اصلی ترین عضو آن بوده و تاثیر زیادی در طول عمر و کارکرد آن دارد. با بالا بودن کیفیت و میزان دوام باتری سرعت شارژ و قیمت آن نیز بالا خواهد بود. برای آشنایی بیش تر به مقالات مربوط به معرفی انواع برندهای باتری یو پی اس مراجعه کنید. توجه شما به هنگام انتخاب یک دستگاه ups  و اطمینان از صحت کارکرد آن رابطه مستقیمی با طول عمر یو پی اس خواهد داشت. در ادامه با نکات افزایش طول عمر این دستگاه های منبع تغذیه بی وقفه آشنا می شوید.

بیشتر بدانید: باتری یو پی اس کره ای را بشناسید!

جهت افزایش طول عمر یو پی اس چه نکاتی را رعایت کنیم؟

برای استفاده بهتر از هر وسیله و دستگاهی لازم است که به برخی مسائل بیش تر دقت و توجه گردد تا بتوان سال های سال از آن ها استفاده کرد. یو پی اس نیز از این موضوع به دور نیست و می توان با رعایت برخی نکات طول عمرش را افزایش داد. این نکات عبارت اند از؛

  • انجام چک آپ دوره ای:  با این کار می توانید یو پی اس را مورد بررسی قرار داده و به طول عمر آن بیافزایید.
  • خرید یو پی اس با توان بالاتر:  با انتخاب توان بالاتر، دستگاه ups شما مجبور نخواهد بود که با حداکثر توانش کار کند و در نتیجه طول عمر یوپی اس بیش تر خواهد شد.
  • توجه به شرایط محیطی:  با توجه به کاتالوگ دستگاه خریداری شده دما و شرایط کاری مناسب آن را فراهم سازید.
  • عدم استفاده از یو پی اس آنلاین :  یو پی اس های آنلاین به علت کار کرد همیشگی شان دچار فرسودگی بیشتری می شوند. به همین خاطر در صورت برآورده ساختن نیاز خود یا کم بودن توان مصرفی از نوع یو پی اس آفلاین یا لاین اینتر اکتیو استفاده گردد.

طول عمر یو پی اس

بیشتر بدانید: باتری های یو پی اس ایرانی را بشناسید!

میزان تاثیر دما بر طول عمر یو پی اس

مناسب ترین دما جهت نگه داری و به کارگیری باتری های یو پی اسی بین ۱۵ الی ۲۰ درجه سانتی گراد است.  هم چنین لازم است جهت تهویه و محفظه یا کابینت باتری اتاق مناسب و حتی جداگانه انتخاب شود. توجه داشته باشید که با افزایش دمای محیط طول عمر باطری یوپی اس کاهش خواهد یافت. برای نمونه در دمای بالای ۳۰ درجه سانتی گراد طول عمر یو پی اس چیزی در حدود ۶۰ درصد کم می شود. از قراردادن دستگاه منبع تغذیه بی وقفه خود در معرض تابش مستقیم آفتاب و کنار وسائل گرمایشی جدا پرهیز کنید. علاوه بر این بایستی فاصله قرار گیری سیستم ups  با سایر وسایل برقی و دیوارها و دیگر یوپی اس ها بیش تر از ۱۵ سانتی متر باشد.

با اهمیت دادن و رعایت موارد گفته شده طول عمر یو پی اس افزایش خواهد یافت. هم چنین با انجام بررسی های دوره ای و تعویض برخی قطعات دستگاه مورد استفاده خود می توانید آن را برای سال های سال به کار گیرید. جهت کسب اطلاعات بیش تر با کارشناسان فنی ایران یو پی اس تماس بگیرید.

برچسب ها :

آخرین محصولات  

دیدگاه خود را وارد کنید

No Comments