صفحه نخست » تفاوت یو پی اس و استابلایزر
  • آبان ۲۵, ۱۳۹۷

تفاوت یو پی اس و استابلایزر

تفاوت یو پی اس و استابلایزر

اگر بخواهیم به طور کلی یو پی اس و استابلایزر را معرفی کنیم باید بگوییم تراس خانگی و یو پی اس ها هر دو تثبیت کننده ولتاژ و دارای فیلتر های الکترونیکی و الکتریکی برای حذف نوسان ها و نویز های برق هستند. با استفاده از این دو می توان برقی یکنواخت و مناسب را به مصرف کننده ارسال کرد. اما سوالی که پیش می آید این است که تفاوت یو پی اس و استابلایزر در چیست؟ ما در این مقاله از ایران یو پی اس سعی داریم تفاوت های مهم این دو سیستم را برای شما بازگو کنیم.

مهم ترین فرق یو پی اس و استابلایزر در چیست؟

۱_وجود باتری یو پی اس

آشکار ترین تفاوت این دو دستگاه این است که یو پی اس دارای باتری جهت زمان خاموشی و نبود برق هست ولی استابلایزر یا تراس خانگی نه!

۲_ تفاوت کاربرد یو پی اس و استابلایزر

به کارگیری هر یک از این دستگاه ها با توجه به نیاز مصرف کننده صورت می گیرد. برای مثال در مکان هایی مانند آزمایشگاه ها،بیمارستان ها و به طور کلی فضاهای نیاز به برق، استفاده از یو پی اس بهتر است. منظور از نیاز به برق داشتن، امکان بروز خسارت های جبران ناپذیر بر اثر قطعی برق است. ولی اگر بخواهیم برای یک خانه تثبیت کننده ولتاژ تهیه کنیم می توانیم از تراس خانگی استفاده کنیم.

بیشتر بدانید: یو پی اس چه برندهایی بخریم؟

تفاوت یو پی اس و استابلایزر

۳_تفاوت در بردهای الکترونیکی

دستگاه های ups تنها دارای یک برد الکترونیکی هستند که در زمان افزایش یا کاهش ولتاژ برق شهر از حد تعریف شده برق را قطع می کند. هم چنین وجود یک مدار تاخیر نیز برای وصل مجدد برق شهر با زمان مشخص است که این نوع سیستم ها به علت ابتدایی بودن محافظ قابل اطمینانی برای دستگاه های مصرف کننده نیستند. اما تراس خانگی یا همان استابلایزر می تواند محافظ خوبی برای لوازم الکتریکی باشد.

۴_ نام گذاری و هدف استفاده از یو پی اس و استابلایزر

کلمه ups مخفف uninterruptible power supply و به معنای منبع تغذیه بدون وقفه است.  از یو پی اس می توان برای تامین برق مورد نیاز دستگاه هایی مثل کامپیوتر، تجهیزات پزشکی و… استفاده کرد. اما تراس خانگی (استابلایزر) به سیستمی گفته می شود که باعث تثبیت ولتاژ شده و از ناپایداری ها و ولتاژ بالا که دلیل اصلی صدمه زدن به لوازم الکتریکی  به شمار می روند، جلوگیری به عمل آورد. اغلب هدف استفاده از یو پی اس ها به ویژه در سیستم های کامپیوتری برای ذخیره سازی بسیاری از فایل ها در زمان قطعی برق است.

بیشتر بدانید: اینورتر چیست و دارای چه ویژگی هایی است؟

برتری یو پی اس نسبت به استابلایزر

از قابلیت های مهم ups می توان به فراهم کردن جریان برق اضطراری برای لوازم الکتریکی در زمان نبود برق اشاره داشت. به این صورت که جریان برق لازم به وسیله باتری یو پی اس تعبیه شده در آن تامین می گردد. هم چنین با تامین برق ضروری و موردنیاز از آسیب های احتمالی ناشی از مشکلات رایج برق نیز جلوگیری می شود.  از انواع یو پی اس ها نوع تک فاز و سه فاز بسیار کاربردی هستند.

تفاوت یو پی اس و اینورتر

یکسو کننده شارژ، مبدل جریان مستقیم به متناوب، باتری، کلید غیر هادی upsها به نسبت اینورترها دارای توان و قدرت بیش تری است. هم چنین باتری های یوپی اس از  قدرت بیش تری نسبت به اینورترها برخوردار هستند.

برای آشنایی بیش تر با اینورتر و کارکرد آن نیز می توانید به مقاله« اینورتر چیست» ایران یو پی اس مراجعه کنید.هم چنین می توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

برچسب ها :

آخرین محصولات  

دیدگاه خود را وارد کنید

No Comments