صفحه نخست » تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین
  • آبان ۲۲, ۱۳۹۷

تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین

تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین

یو پی اس های آنلاین و آفلاین از رایج ترین انواع دستگاه های یو پی اس هستند که با توجه به ویژگی های مختلفشان در کاربری های گوناگونی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله از ایران یو پی اس سعی داریم تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین را به طور خلاصه برای شما بازگو کنیم، با ما همراه شوید.

مهم ترین تفاوت های یو پی اس آنلاین و آفلاین در چیست؟

  1. علامت اختصاری یو پی اس ها

یو پی اس آفلاین با علامت اختصاری VFD و نوع آنلاین با علامت VFI شناخته می شوند.

  1. نحوه تامین تغذیه مصرف کننده

در یو پی اس های نوع آفلاین و در شرایط عادی و وجود برق شهری اینورتر خاموش و یا به صورت روشن اما بی بار و تامین تغذیه مصرف کننده متصل به دستگاه بر عهده by pass است. فقط زمان قطعی برق شهر یا خارج شدن از مقادیر مجاز اینورتر در مدار قرار می گیرد.

ولی در نوع آنلاین در شرایط عادی و با وجود برق شهر نیز مصرف کننده از طریق اینورتر تغذیه می گردد و فقط در زمان رخ دادن خطا و مشکلی در هر کدام از مبدل های دستگاه مسیر by pass  برای مدت زمان محدودی تغذیه بار را بر عهده می گیرد.

بیشتر بدانید: انواع کاربرد یو پی اس کدامند؟

تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین

بیشتر بدانید: اینورتر چیست و دارای چه ویژگی هایی است؟

  1. تفاوت مزایای ونقاط ضعف یو پی اس آنلاین و آفلاین

از مزایای سیستم های آفلاین می توان به کاهش قیمت مبدل، سبکی و افزایش راندمان دستگاه به هنگام حضور برق شهری اشاره داشت.

یو پی اس های آنلاین به دلیل تبدیل کردن ولتاژ ACبه DC و تبدیل مجدد آن از DCبه AC مبدل دوبل نیز نامیده می شوند.  به همین خاطر با چنین عمل تبدیلی عملا امکان تغییر فرکانس خروجی نسبت به ورودی و هم چنین ایجاد ولتاژی متفاوت با ورودی و مستقل از آن وجود دارد.  این امکان می تواند جهت تولید تغذیه با کیفیت بهتر و بالاتر از برق شهر برای مصرف کننده را فراهم کند.

از جمله مهم ترین ضعف های یو پی اس های offline می توان به مسئله انتقال مشکلات کیفی برق شهر توسط by pass به مصرف کننده و محدودیت حرارتی اینورتر اشاره کرد که ضعف این نوع دستگاه های یوپی اس در کارهای طولانی مدت و آسیب دیدگی های دستگاه به هنگام جا به جایی بین برق شهر و اینورتر به چشم می آید. به همین جهت نیز از آفلاین ها برای توان های پایین در حدود کم تر از ۱۰ کیلو ولت آمپر استفاده می شود.

توجه!

در محیط های صنعتی و شبکه های دارای کیفیت توان پایین از یو پی اس آفلاین نمی توان استفاده کرد.

با آگاهی از تفاوت های یو پی اس آنلاین و آفلاین می توان بر اساس نوع کار و هدف استفاده خود بهترین و مناسب ترین ups را خریداری کرده و با خیالی آسوده برای سال های متوالی به کار برد. هم چنین  برای کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با برندهای یو پی اس و انواع باتری های ups می توانید به مقالات دیگر ایران یو پی اس مراجعه کنید.

برچسب ها :

آخرین محصولات  

دیدگاه خود را وارد کنید

No Comments