صفحه نخست » انواع کاربرد یو پی اس کدامند؟
 • مرداد ۵, ۱۳۹۷

انواع کاربرد یو پی اس کدامند؟

یو پی اس

یو پی اس به عنوان یک منبع تغذیه بدون وقفه در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شود و بر این اساس کاربرد یو پی اس نیز بسیار متنوع و گسترده تر است. در این مقاله از ایران یو پی اس نیز سعی داریم شما را با این کاربرد ها آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع کاربرد یو پی اس

یو پی اس محدودیت مکانی خاصی ندارد و می تواند در محل کار یا خانه شما مورد استفاده قرار گیرد هدف از استفاده از چنیندستگاه تثبیت و تنظیم برق شبکه و جلوگیری از خسارات ناشی از مشکلات و اختلالات رایج در برق شهر است. پس با به کارگیری این منبع تغذیه بی وقفه از این اتفاقات پیش گیری کنید.

انواع کاربرد ups در مکان های مختلف

 1. استفاده از یو پی اس در خانه

Ups  می تواند در ابعاد کوچک تری برای  مصارف خانگی طراحی و ساخته شود. هدف از به کار گیری یو پی اس در منزل تامین روشنایی، برق وسایل و تجهیزات الکتریکی، تلویزیون، کامپیوتر، پکیج ها و … است.

قطع و وصل ناگهانی برق شهر موجب آسیب دیدن بسیاری از تجهیزات الکترونیکی می شود. از مزایای کاربرد یو پی اس استفاده بدون قطعی از برق و هم چنین جلوگیری از خسارات ناشی از برق است.

توجه!

به هنگام استفاده از یو پی اس برای وسایلی از قبیل یخچال که موتور دارند بهتر است دقت و توجه زیادی به خرج بدهید تا یو پی اسی مناسب را خریداری کنید. در این رابطه می توانید با تیم فروش ایران یو پی اس تماس حاصل فرمائید.


بیشتر بخوانید : نحوه انتخاب یو پی اس مناسب برای خرید


نحوه انتخاب یو پی اس مناسب

 1. نیاز صنایع به یو پی اس

یو پی اس به خانه و مصارف خانگی محدود نمی شود و بایستی در صنایع مختلف نیز برای کاهش بسیاری از مشکلات قطعی برق از ups بهره بود. اما این منبع تثبیت کننده ولتاژ در صنایع به خصوصی کاربرد ندارد و می توان در  تمامی صنعت ها از این دستگاه استفاده نمود  انواع صنایع که به کاربرد یو پی اس نیاز دارند عبارتند از؛

 • مخابرات
 • ISP
 • دفاتر خدمات پستی
 • بخش های ابزار دقیق و کنترل اتاق فرمان در کارخانه ها و شرکت ها
 • قسمت های مالی کارخانه ها
 • بیمارستان ها
 • تجهیزات پزشکی
 • و…

بیشتر بخوانید : اینورتر چیست؟


 1. کاربرد یو پی اس در اداره ها

اطلاعات و داده های مختلف در کارهای اداری بسیار مهم و با ارزش تلقی می شوند، اما در این  بین گاهی مواقع با قطعی برق  ممکن است این اطلاعات از بین بروند. به همین خاطر توصیه می شود از UPS در ادارات استفاده شود. ادارات دارای انواع کامپیوتر ، فکس ، چاپگر و … هستند که نیاز اساسی به برق دارند.

نحوه انتخاب یو پی اس

 1. UPS در پکیج های خورشیدی به کار می رود!!!

در جامعه امروزی ذخیره و صرفه جویی در انرژی برق  بسیار مهم تلقی می شود و در همین  راستا انرژی خورشید نیز دارای اهمیت شده است.

به همین خاطر قابل ذکر است که سیستم های خورشیدی دارای تجهیزاتی شامل پنل های خورشیدی، یو پی اس و اینورتر  می شوند. Ups در این نوع سیستم ها هزینه ها را کاهش و اطمینان از برق را فراهم می سازد.

برای آشنایی بیش تر با  ups به مقاله یو پی اس چیست مراجعه نمایید.

 

برچسب ها :

آخرین محصولات